Na tej stronie są wykorzystywane pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pozostając na niej, bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu
 Bank Spółdzielczy w Namysłowie
Szukaj:
Trzecia edycja Programu TalentowiSKO

 

 
Wystartowała Trzecia Edycja Programu TalentowiSKO
Banków Spółdzielczych z Grupy BPS
 
 
1 września br. rozpoczęła się Trzecia Edycja Programu TalentowiSKO – nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. W Program włączył się również Bank Spółdzielczy w Namysłowie.  Bank Spółdzielczy w Namysłowie w od lat opiekuje się szkołami w swoim regionie, m.in. przez prowadzenie zajęć dla dzieci w ramach Szkolnych Kas Oszczędności, angażuje się także w proces promowania przedsiębiorczości i wiedzy z zakresu finansów.
 
Bankowa, spółdzielcza misja
 
Program TalentowiSKO rozszerza działalność Banków Spółdzielczych w zakresie prowadzenia SKO, w tym także Banku Spółdzielczego w Namysłowie, gdyż łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów. Adresuje swoje działania do wszystkich typów szkół. Uczy pozytywnego myślenia o pieniądzu. Promuje dobre nawyki oszczędzania i zaradność życiową. TalentowiSKO to także nowoczesna platforma internetowa, która wykorzystuje media społecznościowe, blogowanie, gromadzi narzędzia niezbędne do realizacji Programu, daje możliwość zamieszczania i korzystania z treści multimedialnych oraz komunikowania się uczestników projektu.


Atrakcyjnie dla dzieci, łatwiej dla nauczycieli
Baza materiałów dostępna jest dla szkół na stronie www.talentowisko.pl.
 
Nauczyciele i dyrektorzy szkół, które przystępują do Programu, otrzymują dostęp do platformy TalentowiSKO.pl, gdzie dostępne są m.in. scenariusze nowatorskich zajęć o finansach, karty pracy dla dzieci i nauczycieli oraz konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu. Pomoce dydaktyczne opracowali pedagodzy, metodycy nauczania i eksperci z Banków Spółdzielczych. Platforma udostępnia także inspirujące ciekawostki dla dzieci i młodzieży, moduł do prowadzenia szkolnego bloga oraz służy komunikowaniu się uczestników Programu. Dla uczniów wszystkich poziomów szkół 30 września br. wystartują także konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.
 

TalentowiSKO w tym roku
W szkołach podstawowych kwestia oszczędzania zostanie przedstawiona jako ważna społeczna misja, która poza pieniędzmi dotyczy także czasu, energii, wody oraz zdrowia. Dzieci będą uczestniczyć także w zajęciach dotyczących motywacji do pracy. Gimnazjaliści będą dyskutować
o swoich marzeniach i sposobach ich realizacji, przećwiczą przekonywanie innych do swoich racji oraz rozwiną umiejętności szukania najlepszych opcji zakupowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotują się do przyszłego podjęcia pracy. Określą swoje mocne i słabsze strony i nauczą się budować CV w zależności od specyfiki firmy, w której będą je składać.
 
Aby przystąpić do Programu oraz uzyskać dostęp do platformy internetowej, wystarczy, że szkoła skontaktuje się z Bankiem Spółdzielczym w Namysłowie.
 
 
Banki Spółdzielcze z Grupy BPS wspierają i aktywnie uczestniczą w życiu swoich lokalnych społeczności. Prowadzone przez nie Szkolne Kasy Oszczędności uczą przedsiębiorczości, oszczędzania i zarządzania swoimi pieniędzmi ok. 35 000 dzieci w całym kraju. Program TalentowiSKO jest dodatkowo szansą dla szkół do rozszerzenia edukacji, szczególnie w rejonach gdzie dostęp do zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony. Uczniom zaś daje możliwość lepszego przygotowania się do testów, egzaminów, konkursów i olimpiad. Zadania proponowane w nowej edycji Programu TalentowiSKO są zgodne z Podstawą Programową Kształcenia Ogólnego i wspierają ministerialny program nauczania w zakresie nabywania praktycznych umiejętności, gdyż wyrastają z rzeczywistości, w której obraca się każde dziecko i każdy młody człowiek.


O Banku | Opłaty i Prowizje | Placówki i Bankomaty | Mój Bank Kwartalnik | PROMOCJE | Oprocentowanie | Informacje prawne | REKLAMACJE | Polityka Prywatności | Ubezpieczenia | Aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone: Bank Spółdzielczy w Namysłowie