Na tej stronie są wykorzystywane pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pozostając na niej, bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu
 Bank Spółdzielczy w Namysłowie
Szukaj:
NAJBLIŻEJ LUDZI - spełniamy marzenia

 

Bank Spółdzielczy w Namysłowie wraz z Fundacją Dziecięca Fantazja w ogólnopolskiej akcji „Najbliżej ludzi – spełniamy marzenia”.
 
 
 
 
25 kwietnia 2013 roku w Banku Spółdzielczym w Namysłowie spełniły się marzenia czworga dzieci. Uroczystość rozpoczęła sie wspólnym zdjęciem, przemówieniem i wyjątkowo ciepłym powitaniem przybyłych gości przez  Dorotę Niewiadomską Zastępcę Prezesa Zarządu Banku. Na spotkanie przybył także st. bryg. mgr inż. Krzysztof Gacek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie 
 
Pierwszą marzycielką była czteroletnia Lena, która choruje na autyzm i epilepsję. Ostatnio także wystąpiły u dziewczynki duże problemy z napięciem mięśniowym - coraz słabiej chodzi, coraz częściej ma problemy z podniesieniem zwykłego kubka. Największym  marzeniem Leny był samochód na pedały z kierownicą. Dziewczynka bardzo ucieszyła się  z wymarzonego pojazdu oraz zestawu koników Pony. Dodatkową radość sprawiły jej także prezenty przygotowane od Banku - dziecięcy wózek dla lalek oraz śpiewająca lalka Zosia. W podziękowaniu Lenka przekazała Pani Prezes pamiątkową tabliczkę ze zdjęciem.
 
Kolejnym marzycielem był czteroletni Maciej, u któregorok temu zdiagnozowano guza mózgu. Chłopiec przeszedł bardzo skomplikowaną operację usunięcia guza, wciąż poddawany jest zabiegom chemioterapii. Maciek otrzymał upragnione zabawki z ukochanymi bohaterami: Zygzakiem Mc Queenem, Mankiem Złotą Raczką, Bobem Budowniczym  oraz aparat fotograficzny od Banku, z którym nie rozstawał się na krok. Chłopiec cieszył się  z każdej otrzymanej zabawki, wszystko dokładnie oglądał i dziękował za każdy otrzymany prezent. 
 
 
Jako trzeci, swoje prezenty odebrał dziewięcioletni Mateusz, który stoczył ciężki bój  z białaczką limfoblastyczną. Dziś chłopiec najgorsze ma już za sobą, pozostała obawa i liczne powikłania po zabiegach chemioterapii. Największym marzeniem Mateusza były zestawy klocków Lego, zwłaszcza tych strażackich, których jest największym fanem. Mateusz bardzo ucieszył się również na widok prezentu otrzymanego od Banku. Chłopiec rozpromieniał  na widok upragnionej konsoli PSP wraz z grą FIFA 2013. W podziękowaniu przekazał dla Pani Prezes własnoręcznie wykonaną laurkę.
 
Ostatnim, dzielnym marzycielem był piętnastoletni Paweł, któryjuż od 12 lat walczy  z białaczką. Choroba powracała trzykrotnie. Paweł ma za sobą szereg bloków chemioterapii, przeszczep szpiku. Intensywne leczenie spowodowało liczne powikłania. Paweł uczy się  w domu, bardzo brakuje mu kontaktu z przyjaciółmi. Chłopiec otrzymał wymarzonego laptopa w zestawie z torbą oraz grami komputerowymi, natomiast od Banku Paweł otrzymał w prezencie aparat fotograficzny, którym starał się uwiecznić każdą chwilę spędzoną tego dnia.
 
Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze za sprawą Zarządu, pracowników Banku oraz Pana Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, który zorganizował dodatkowe atrakcje dla małych marzycieli. Dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem i wyposażeniem wozów strażackich. Wysłuchały z zainteresowaniem wypowiedzi nt. sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań podczas działań ratowniczo – gaśniczych. Największą atrakcją okazał się jednak samochód specjalny z podnośnikiem hydraulicznym i drabiną o długości ramienia 25m, za pomocą którego namysłowscy strażacy umożliwili widok dzieciom z góry. To były bardzo miłe i niezapomniane chwile.
Wręczaniu prezentów dopełnił słodki poczęstunek, lody oraz największy ulubiony przysmak dzieci – pizza. Wszyscy marzyciele otrzymali od Banku wielkie kosze z gadżetami i słodyczami. Po poczęstunku dzieci miały okazję poznać również Bank z bliska. Zwiedziły Centralę Banku, zobaczyły m.in. jak funkcjonuje liczarka do pieniędzy. Marzyciele byli bardzo zachwyceni, a dorośli wzruszeni spotkaniem. Ten wyjątkowy dzień zapewne zostanie wszystkim uczestnikom spotkania na bardzo długo w pamięci.
 


O Banku | Opłaty i Prowizje | Placówki i Bankomaty | Mój Bank Kwartalnik | PROMOCJE | Oprocentowanie | Informacje prawne | REKLAMACJE | Polityka Prywatności | Ubezpieczenia | Aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone: Bank Spółdzielczy w Namysłowie