Na tej stronie są wykorzystywane pliki cookies (tzw. ciasteczka). Pozostając na niej, bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu
 Bank Spółdzielczy w Namysłowie
Szukaj:
Ruszyła Druga Edycja Programu TalentowiSKO

 

1 września 2014 roku wystartowała II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego  TalentowiSKO
W roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęła się II Edycja Programu edukacyjnego TalentowiSKO. Program został przygotowany przez Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i jest rozszerzeniem dotychczasowych działań prowadzonych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. W Programie TalentowiSKO uczestniczy również Bank Spółdzielczy w Namysłowie, który od lat opiekuje się szkołami w swoim regionie, m.in. przez prowadzenie zajęć dla dzieci w ramach Szkolnych Kas Oszczędnościowych, angażuje się także w proces promowania przedsiębiorczości i wiedzy z zakresu finansów.
Celem Programu, podobnie jak w poprzednich latach jest rozwijanie talentów wśród dzieci  i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. TalentowiSKO uczy zaradności życiowej pozytywnego myślenia o pieniądzu.

TalentowiSKO dla wszystkich uczniów
Program kierowany jest do uczniów z każdej grupy wiekowej. Dzieci ze szkół podstawowych nauczą się m.in. odpowiedzialnie dysponować swoim „majątkiem” i systematycznie oszczędzać. Gimnazjaliści będą mogli wykorzystać wiedzę ekonomiczną przy organizacji aukcji czy zbiórki społecznej na ważny cel. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają działanie instytucji bankowych, dowiedzą się, jak przygotować biznesplan czy pozyskać fundusze na własny biznes albo studia.

Narzędzia Programu TalentowiSKO
W ramach Programu TalentowiSKO funkcjonuje nowoczesna platforma internetowa TalentowiSKO.pl zawierająca inspirujące treści, grafiki i animacje związane z tematyką finansów, przeznaczone dla uczniów wszystkich szkół. Znajduje się na niej również zbiór wszystkich narzędzi niezbędnych do realizacji Programu. Są to m.in. autorskie scenariusze lekcji o finansach
i oszczędzaniu dostosowane do czterech grup wiekowych uczniów. Scenariusze opracował zespół doświadczonych metodyków oraz ekspert z zakresu finansów. Stanowią one uzupełnienie podstawy programowej z obszaru przedsiębiorczości w szkołach. Wśród pomocy dydaktycznych są też gotowe karty pracy dla dzieci i nauczycieli. Scenariusze lekcji oraz karty pracy znajdują się w zaszyfrowanej zakładce dla szkół stworzonej w ramach strony TalentowiSKO.pl. Dostęp do tej sekcji otrzymują szkoły biorące udział w Programie.
Najważniejsze korzyści z Programu TalentowiSKO dla szkoły:
Ø wzmocnienie swojego wizerunku w oczach uczniów, rodziców i kuratoriów,
Ø możliwość ponadprogramowego edukowania swoich uczniów,
Ø dostęp do znakomicie przygotowanych, eksperckich scenariuszy zajęć,
Ø lepsze przygotowanie swoich uczniów do testów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych
i egzaminu maturalnego.

 
Aby przystąpić do Programu oraz uzyskać dostęp do platformy internetowej, wystarczy, że szkoła skontaktuje się z najbliższą placówką  Banku Spółdzielczego w Namysłowie. Wśród atrakcji dla dzieci jest m.in. okazja odwiedzenia banku w swojej okolicy i zobaczenia jak działa instytucja  finansowa, co to jest skarbiec i czym różni się prawdziwy banknot od fałszywego.


O Banku | Opłaty i Prowizje | Placówki i Bankomaty | Mój Bank Kwartalnik | PROMOCJE | Oprocentowanie | Informacje prawne | REKLAMACJE | Polityka Prywatności | Ubezpieczenia | Aktualności
Wszelkie prawa zastrzeżone: Bank Spółdzielczy w Namysłowie