Bezpieczeństwo

Uwaga na fałszywe maile z załącznikami!

Ostrzegamy o trwającej kampanii, w której rozsyłane są wiadomości e-mail z niebezpiecznymi załącznikami. W załączniku przekazywane jest złośliwe oprogramowanie.

Na Twoją skrzynkę mailową (prywatną, służbową) może trafić fałszywa wiadomość.

Do wiadomości cyberprzestępcy dołączają załącznik ze złośliwym oprogramowaniem lub link do strony zawierającej szkodliwy plik, którego celem jest wykradanie danych z Twojego urządzenia.

Celem oszustów, jest zainfekowanie Twojego urządzenia wirusem. Przechwytuje dane logowania do systemów bankowych, dane poufne którymi posługujesz się na stronach instytucji finansowych, hasła zapisane w przeglądarkach oraz wiadomości i kontakty ze skrzynek mailowych.

Dane te mogą posłużyć cyberprzestępcom do próby wyłudzenia pieniędzy lub ich kradzieży. Mogą też podszyć się pod Ciebie u kontrahentów.

Komunikat znajduje się pod adresem: Komunikat o zagrożeniu.

 

Koniec wsparcia dla Windows 7

Szanowni Państwo,

Zwracamy uwagę, że nie należy korzystać z niewspieranych systemów, zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych (np. laptopa, telefonu, tabletu), do obsługi systemów bankowości elektronicznej, ponieważ zwiększa to ryzyko ataku cyberprzestępców. 

Jednocześnie przypominamy, że w dniu 14.01.2020r. firma Microsoft zakończyła wsparcie techniczne dla systemu Windows 7. Więcej informacji można uzyskać na stronie wsparcia Microsoft.

 

 

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zaległości na mikrorachunku podatkowym.


Zachęcamy Państwa do zapoznania się z komunikatem Ministerstwa Finansów z dnia 22.01.2020r. dotyczącym fałszywych SMS-ów z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym, tzw. mikrorachunku podatkowym. Administracja skarbowa nie jest nadawcą tych wiadomości. Wiadomości tego typu są fałszywe i zawierają link, który może być niebezpieczny.
Otwieranie linków zamieszczonych w takich wiadomościach oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy może spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom.
Komunikat znajduje się pod adresem: https://www.gov.pl/web/finanse/uwaga-na-falszywe-sms-y-dot-zaleglosci-na-mikrorachunku-podatkowym  

 

 

Nie zostań mułem finansowym – fikcyjnym pośrednikiem usług finansowych


Szanowni Państwo, zachęcamy Państwa do zapoznania się z komunikatem FinCERT.pl - Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 4 grudnia 2019 r. dotyczącym zagrożeń związanych z możliwością wykorzystywania nieświadomych klientów banków do transferu pieniędzy pochodzących z działań przestępczych.

Komunikat znajduje się pod adresem: https://zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/Nie-zostan-mulem-finansowym

 

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach, Bank Spółdzielczy w Namysłowie przedstawia poradnik zawierający podstawowe informacje i zasady, o których należy pamiętać korzystając z bankowości elektronicznej.

 Szanowny użytkowniku, bezwzględnie stosuj się do zasad bezpieczeństwa jakie publikuje Bank, w przeciwnym razie, Twoja twierdza, jaką jest bankowość elektroniczna, ma zostawione otwarte wrota.

W czasach globalizacji, szalonego rozwoju usług mobilnych, coraz wyższych wymagań użytkowników co do ergonomii łatwo zapomnieć użytkownikowi o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, co przestępcy, stosując coraz bardziej wyrafinowane metody ataku, mogą wykorzystać. Bank ze swojej strony dokłada starań aby nieustannie rozwijać technologie i usługi, które będą wspierać użytkownika w wygodnym i bezpiecznym korzystaniu z bankowości elektronicznej.

Pamiętaj, Bank nigdy nie wysyła:

 • pytań dotyczących haseł lub innych poufnych danych, ani próśb o ich aktualizację,
 • wiadomości zawierających linki do stron transakcyjnych (bankowość internetowa)

Bezzwłocznie zawiadom Bank w przypadku otrzymania listu, wiadomości e-mail, sms-a lub telefonu w takich sprawach - należy to traktować jako próbę wyłudzenia poufnych danych.

Korzystając z systemu bankowości elektronicznej:

 • Zabezpiecz komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym oraz zaporą (firewall)
 • Regularnie aktualizuj system operacyjny, wersję przeglądarki oraz oprogramowanie na stacji roboczej korzystającej z bankowości elektronicznej
 • Uważaj na nietypowe informacje z banku, nie wykonuj podejrzanych poleceń, a w szczególności nie instaluj oprogramowania z niezaufanego źródła, zarówno na stacji roboczej , przy użyciu której korzystasz z bankowości elektronicznej, jak i w telefonie komórkowym.
 • Po zakończeniu pracy w bankowości elektronicznej wyloguj się używając przeznaczonej do tego opcji w aplikacji, gwarantuje to poprawne zamknięcie sesji przez użytkownika
 • Nie instaluj oprogramowania jeżeli instrukcja instalacji zawiera zalecenie rezygnacji ze skanowania aplikacji oprogramowaniem antywirusowym
 • Chroń dane dostępowe do bankowości elektronicznej
 • Nie loguj się i nie dokonuj płatności w punktach bezpłatnego publicznego dostępu do Internetu - w tzw. hot-spotach
 • Sprawdź poprawność numeru NRB przed i po podpisie przelewu
 • Zwróć szczególną uwagę na poprawność numeru NRB po wklejeniu go ze schowka systemu. Najlepiej zrezygnuj z kopiowania NRB
 • Nigdy nie ignoruj ostrzeżeń przeglądarki o błędnym certyfikacie.
 • Zweryfikuj  poprzez kliknięcie na "zatrzaśniętą kłódkę" w pasku przeglądarki czy certyfikat strony wystawiony jest dla Bank Spółdzielczy w Namysłowie przez Certum Trusted Network CA (autoryzacja za pomocą tokena lub kodów SMS) lub Asseco Poland S. A. przez firmę DigiCert (autoryzacja za pomocą karty chipowej). Brak "zatrzaśniętej kłódki" oznacza, że mamy do czynienia z niebezpiecznym połączeniem, w którym dane nie są szyfrowane.
 • Zawsze sprawdzaj na stronie logowania do bankowości elektronicznej aktualne zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej
 • Jeśli otrzymasz komunikat o przerwie konserwacyjnej podczas logowania lub realizacji przelewu, koniecznie zrezygnuj z dalszej pracy w bankowości elektronicznej i skontaktuj się z Bankiem
 • Jeśli otrzymasz komunikat o przerwie konserwacyjnej podczas realizacji przelewu, zrezygnuj z dalszej realizacji przelewu i skontaktuj się z Bankiem
 • Ustal limity operacji dla przelewów.

Zapraszamy również do zapoznania się z:

Ważne informacje:

 • 12.06.2018 Komunikat Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP

  Szanowni Państwo,
  W ramach bezpiecznego korzystania i obsługi systemu bankowości internetowej, a także świadomego poruszania się w Internecie, zachęcamy Państwa do zapoznania się z Komunikatem Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 25 maja 2018r w sprawie zagrożenia BackSwap nakierowanego na klientów polskich banków.
  Komunikat znajduje się pod adresem: https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2018/maj/komunikat-w-sprawie-zagrozenia-backswap-nakierowanego-na-klientow-polskich-bankow 

 • 02.03.2018 Komunikat Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP

  Dbając o bezpieczeństwo Państwa środków finansowych, a także prowadząc działalność edukacyjną wśród klientów w zakresie bezpiecznego korzystania i poruszania się w Internecie, zachęcamy Państwa do zapoznania się z Komunikatem Związku Banków Polskich prezentującym kwestię narastającego cyberzagrożenia. „NIE ZOSTAŃ MUŁEM – FIKCYJNYM POŚREDNIKIEM USŁUG FINANSOWYCH”. Komunikat znajduje się pod adresem: http://zbp.pl/dla-konsumentow/bezpieczny-bank/aktualnosci

 • 02.10.2017 Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Internecie

  Szanowni Klienci, wspólnie z Bankiem BPS S.A pragniemy Państwa zachęcić do zapoznania się z folderem „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Internecie". Folder zawiera praktyczne wskazówki, jak korzystać ze sprzętu komputerowego, na którym wykonuje się operacje w systemie bankowości internetowej. Folder do pobrania https://bsnamyslow.com.pl/uploads/dotcm/901/folder_cyberbezpieczenstwo1522327586.PDF

 • 14.11.2016 Animacja na temat bezpieczeństwa bankowości elektronicznej

  Szanowni Państwo, wraz z Bankiem BPS S.A. zachęcamy Państwa do obejrzenia animacji na temat bezpieczeństwa bankowości elektronicznej, której celem jest przybliżenie zasad bezpiecznego realizowania transakcji internetowych. Animacja dostępna jest w górnej części strony.

 • 10.03.2016 Nowa funkcjonalność logowania za pomocą hasła maskowanego

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż w trosce o bezpieczeństwo korzystania z naszych usług, udostępniona została nowa funkcjonalność logowania do bankowości detalicznej (token) za pomocą hasła maskowanego. W związku z powyższym zapraszamy do placówek sprzedażowych w celu udostępnienia w/w usługi. Hasło maskowane jest dodatkowym zabezpieczeniem stosowanym przez Bank w czasie logowania się do Systemu Bankowości Internetowej. W odróżnieniu od zwyczajnego hasła, hasła maskowanego nigdy nie podajemy w całości, tylko losowo wybrane przez system znaki. Podczas wpisywania hasła system może poprosić o podanie tylko kilku znaków z całego hasła np. drugiego, trzeciego, siódmego, jedenastego itp. Maska hasła zmienia się po każdym poprawnym logowaniu do systemu. Liczba wyświetlonych pól do wpisania może być krótsza od długości całego hasła.

 • 15.05.2015 Link do strony Związku Banków Polskich

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż na stronach logowania do bankowości elektronicznej znajduje się link do strony Związku Banków Polskich opisujący jak powinien zachować się Użytkownik, w przypadku gdy dostrzeże nietypowe działanie bankowości elektronicznej.

 • 23.02.2015 Link do strony Związku Banków Polskich

  Szanowni Państwo, Informujemy, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji internetowych uruchomiona została usługa „Autoryzacja edycji zdefiniowanych kontrahentów, odbiorców oraz szablonów przelewów" dla klientów bankowości korporacyjnej. Od dnia 23.02.2015 r. edytowanie, wprowadzenie nowego odbiorcy lub szablonu przelewu będzie wymagało dodatkowego potwierdzenia przez posiadany klucz zabezpieczający. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany uzyskają Państwa zrozumienie oraz przyczynią się do wzrostu zadowolenia z naszych usług.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.